Sulmohen pellumbat e paqes te leshuar nga Vatikani

Sulmohen pellumbat e paqes te leshuar nga Vatikani

Korbi sulmon pellumbin e paqes

Dy pëllumba të bardh, ku me një gjest simbolik për  të simbolizuar paqe, u lëshuan të lirë nga dy fëmijë të cilët ishin përkrahë Pap Françeskut në Vatikan të dielën e kaluar, u sulmuan nga dy zogj të tjerë.

Një pulëbardhë dhe një korb i zi i sulmuan në ajër të dy pëllumbat e bardh, sapo u lëshuan të lirë nga duart e fëmijëve.  Mijëra të pranishëm të cilët ishin mbledhur në oborrin e Pallatit Apostolik ndoqën ndeshjen e dy pëllumbave të shpëtonin nga kthetrat e pulëbardhës dhe të korbit.

Një nga dy pëllumbat e bardhë u duk se i shpëtoi pulëbardhës, kurse i dyti hasi sulme të shumta nga korbi. Pendë dhe pupla binin nga qielli në kohën e betejës…


Si përfundim, të dy pëllumbat ia dolën që të fluturonin larg, por sa çfarë ka ndodhur me ta nuk i dihet.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.